به گزارش اخبار برنج و به نقل از فارس، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز سه‌شنبه (۲۸ آذر۹۶) مجلس طی تذکری شفاهی با اشاره به سفر محمود حجتبی وزیر جهاد کشاورزی به استان گیلان، گفت: انتظار این بود که ایشان در بحث برنج با کشاورزان و نمایندگان جلسه‌ای را برگزار می‌کرد.

وی افزود: آقای حجتی در یکی از شهرستان‌ها با کشاورزی که از وی درباره قیمت برنج توضیح خواسته بود به جای آنکه پاسخ دهد به شکل توهین‌آمیزی سخن گفت.

کوچکی‌نژاد در ادامه گفت: مقام معظم رهبری در سفر به استان گیلان فرمودند «برنج» با «رنج» به دست می‌آید اما وزیر جهاد کشاورزی در این سفر به جای تقدیر و تشکر از برنج‌کاران با لحن توهین‌آمیزی گفت که شما بروید سبوس برنج بخورید تا هوشتان زیاد شود و بعد با من صحبت کنید.

وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی باید رسماً از کشاورزان گیلانی و برنج‌کاران عذرخواهی کند چرا که کشاورزان از وی گله‌مند هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یک میلیون تن برنج به کشور وارد و توزیع شده است و متأسفانه دسترنج برنج‌کاران ما بر روی دستشان باقی مانده است.

براساس این گزارش، مسعود پزشکیان نایب‌رئیس اول مجلس که اداره جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته از کشاورزان گیلانی عذرخواهی کرده است.