به گزارش اخبار برنج و به نقل از میزان، مسیح کشاورز اظهار کرد: آقای جهانگیری درباره بسته شدن سایت ثبت سفارش دخالت نکردن و همچنان سایت بسته است.

وی افزود: با بسته بودن سایت ثبت سفارش میزان برنجی که در گذشته وارد شده با توجه به اینکه در حال تمام شدن است و بازار دچار کمبود و افزایش قیمت می شود.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: برنج خارجی نیاز اقشار کم درآمد جامعه اس و باید منتظر بود دید مسئولان چه تصمیمی در این باره خواهند گرفت.

کشاورز ادامه داد: در حال حاضر کسانی که در گذشته نتوانستد برنج‌های خود را بفروشند و در انبارهای آنها مانده بود در حال فروش هستند.

وی با بیان اینکه برنجی موجود نیست که واردکنندگان بخواهند با آن دولت را تحت فشار قرار دهند، تصریح کرد: تمام انبارها تحت نظارت وزارت صنعت است و نمی توان اقدام به کم فروشی کرد.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه شرایط خوبی وجود ندارد،گفت: باید زودتر اقدام کرد تا بازار رقابتی ایجاد شود، این نگرانی وجود دارد که برنج مورد نیاز به صورت قاچاق وارد کشور شود و واردکنندگان رسمی دچار زیان شوند.

کشاورز گفت: به واردکنندگان اعلام کردیم مدارک ضرر و زیان خود را که به دلیل بخشنامه توقف واردات برنج بوده به انجمن تحویل دهند تا هم به دیوان عدالت اداری و هم به سازمان بازرسی شکایت کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت جهادکشاورزی به دلیل توقف ثبت سفارش باید پاسخگو افزایش قیمت برنج باشد، گفت: محاسبات در مصرف برنج اشتباه است، کسانی که برنج خارجی مصرف می‌کنند به سمت مصرف برنج داخلی نمی روند چون توانایی خرید آن را ندارند.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج تاکید کرد: ماهی ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تن مردم برنج خارجی مصرف می کنند و بلافاصله برنج‌هایی که وارد می شود مصرف می‌شود و این موضوع ارتباطی به تولید برنج کشور ندارد چون بخشی از مردم از برنج تولید داخل استفاده نمی کنند.

 به دنبال بسته شدن سایت ثبت سفارش واردات برنج، قیمت برنج خارجی با افزایش مواجه شده است.