به گزارش اخبار برنج و به نقل از خبر فوری، حبیب جهانساز با بیان اینکه جلوگیری از واردات برنج خارجی موجب دلگرمی کشاورازن خواهد شد، گفت: واردات بی رویه بازار برنج داخلی را با مشکل مواجه می‌کند.

وی افزود: تمام تلاش سازمان جهاد کشاورزی گیلان این است که با توسعه مکانیزاسیون و یکپارچه کردن اراضی شالیزاری،جوانان روستایی را بیش از بیش علاقمند به اشتغال در بخش کشاورزی کند تا از مهاجرت این روستاییان حاشیه شهرها جلوگیری شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان ادامه داد: با افزایش مکانیزاسیون در کنار افزایش تولید برنج کشور شاهد کاهش سختی کار در تولید برنج هم خواهیم بود و به این ترتیب علاقمندی روستاییان برای سکونت در زادگاهشان نیز افزایش خواهد یافت.

جهانساز خاطر نشان کرد: امسال شاهد افزایش تولید در کیفیت و کمیت برنج بودیم و اکنون زمان آن رسیده است که بازار خوبی برای فروش برنج داخلی فراهم باشد و اخیر جلوگیری از واردات موجب دلگرمی کشاورازن گیلان شده است.

وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به واردات بی رویه برنج در پنج ماه اول سال جاری، خواستار توقف ثبت سفارش جدید برای واردات برنج شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،متن نامه محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به این شرح است:

جناب آقای دکتر شریعتمداری

وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

سلام علیکم

با توجه به واردات بی رویه حدود بیش از یک میلیون تن برنج در پنج ماهه اول سال جاری (که بیش از نیاز مصرف داخلی سالانه است) و رکود بازار برنح داخلی، خواهشمند است دستور فرمایید تا اطلاع ثانوی از ثبت سفارش جدید برای واردات برنج ممانعت گردد. .

بدیهی است ترخیص محموله های فعلی موجود در گمرکات کشور بلامانع می باشد.