به گزارش اخبار برنج و به نقل از ایرنا، خرید توافقی برنج پرمحصول ندا ، نعمت و شیرودی از روز گذشته ، سیزدهم دی ماه در ۲ شرکت بازرگانی دولتی در شهرهای بابل و نکا آغاز شده است .
سید محمد جعفری روز پنجشنبه افزود : در این معرفی نامه اطلاعات مربوط به مقدار تولید ، رقم محصول و سطح زیر کشت درج می شود که پس از ارائه این معرفی نامه از سوی کشاورز ، تحویل و خرید برنج ها صورت می گیرد .
وی با تاکید بر اینکه هماهنگی های لازم با ادارات جهاد کشاورزی برای دادن معرفی نامه به کشاورزان شد ، ادامه داد : با اعمال این شیوه از عرضه و تحویل برنج های پرمحصول از سوی دلالان و واسطه ها به مراکز خرید جلوگیری می شود .
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور همچنین گفت که شرکت وجه خرید برنج ها را نیز به حساب کشاورزان واریز می کند .
وی قیمت توافقی هر کیلو برنج شیرودی با هشت درصد شکستگی ۵۴ هزار و ۵۰۰ ریال و هرکیلو برنج های ندا و نعمت با شکستگی هشت درصدی ۴۸ هزار و ۵۰۰ ریال اعلام کرد .
به گفته جعفری مراکز خرید موظفند برنج ها با حداکثر شکستگی ۱۵ درصد را خریداری بکنند و برنج ها بیش از هشت درصد شکستگی مشمول کسر قیمت می شوند .
وی اضافه کرد : کشاورزان مازندران می توانند تا ۱۵ بهمن برنج های پرمحصول شیرودی ، ندا و نعمت خود را به مرکز خرید شهید میرزاپور نکا و انبار قند و شکر سابق بابل تحویل بدهند .
سطح زیر کشت برنج استان مازندران ۲۳۰ هزار هکتار است .