به گزارش اخبار برنج و به نقل از آریا،فرزین فرهادی با بیان اینکه رویکرد جهاد کشاورزی، مصرف بهینه سم و کود و کاهش آلاینده های زیست محیطی برای تولید محصول سالم است، گفت: مبارزه بیولوژیک با آفات به روش ارگانیک در کشاورزی مبتنی بر فناوری‌های روز دنیا است.

وی با بیان اینکه سلامت تولیدات کشاورزی به دلیل مصرف کودها و سموم شیمیایی، در معرض تهدید قرار می‌گیرد، ادامه داد: بهبود شرایط سلامت افراد، ایجاد و حفظ امنیت اقتصادی، خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی، کاهش آلودگی خاک و دوام و ماندگاری بیشتر محصولات تولیدی از نتایج هدایت کشاورزان و باغداران به تولید محصول ارگانیک و عاری از هرگونه سموم شیمیایی در دوره های آموزشی ترویجی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر تصریح کرد: آگاهی تولیدکننده محصولات کشاورزی از کیفیت و سلامت تولیدات خود منجر به ارتقاء سلامت جامعه می‌شود.

این مسؤول افزود: امسال برای ۶ هزار هکتار از مزارع شالیزارهای این شهرستان مبارزه بیولوژیک با آفت کرم ساقه خوار برنج به صورت آیشی انجام شد.

فرهادی گفت: ۷۰۰ هکتار از باغات مرکبات این شهرستان به شیوه های مبارزه تلفیقی و غیرشیمیایی علیه آفات و بیماری ها با استفاده از حشره کش و کنه کش های بی خطر برای انسان و محیط زیست مبارزه شد.