برای درک صحیح تر از جایگاه تولید و تجارت برنج در کشور باید به این نکته اشاره شود که امروزه بیش از نیمی از جمعیت جهان برنج را به عنوان غذای اصلی خود انتخاب می کنند و به آن وابسته هستند. برنج از مهمترین غلات و اقلام غذایی در ایران و جهان بوده و متأسفانه علی رغم کیفیت و وجه تمایز برنج ایرانی امروز شاهد آن هستیم که ایران جزو ۲۰ کشور تولید کننده این محصول نبوده و تا حدودی می توان اظهار داشت که به سبب بی توجهی مسئولان امر، ایران از کشوری تولید کننده به کشوری وارد کننده تبدیل شده است. حجم مراودات مالی این محصول و منافع تجار پشت پرده و وارد کنندگان، اخبار این حوزه را نیز دستخوش تغییرات عمده ای نموده است. در چنین شرایطی ضرورت ایجاد یک شبکه مستقل خبری و یک سایت تخصصی که به صورت کاملاً حرفه ای به انتشار اخبار و اطلاعات بی طرفانه و صادقانه مشغول باشد؛ کاملاً مشهود است. سایت مستقل خبری اخبار برنج نیز در همین راستا تأسیس شده و سیاست بی طرفی و انتشار صادقانه اخبار و حقیقت گویی را سرلوحه خود قرار داده است.

اخبار برنج نیز مانند هر رسانه مستقل دیگری برای حفظ این سیاست و استمرار فعالیت خود نیازمند تأمین هزینه ها بوده که در رسانه ها صرفاً از طریق جذب آگهی و رپورتاژ خبری امکان پذیر می باشد. فعالان این صنعت و صاحبان برند و تولید کنندگان و توزیع کنندگان معتبر برنج همچنین می توانند همزمان با استفاده از پتانسیل اخبار برنج برای معرفی محصولات خود از پتانسیل بازار زندگی برای عرضه مستقیم به مصرف کننده نهایی و فروش آنلاین محصولات برنج استفاده نمایند.

مالکیت این رسانه متعلق به مؤسسه نجم آسیا و مؤسسه نجم انرژی بوده که دارای سابقه موفق در طراحی و مدیریت کسب و کارهای اینترنتی می باشند و همزمان مالک سایتهای پر مخاطب اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، سیاست روز، قدرنیوز، اخبار زعفران، اخبار چای و اخبار برنج هستند و در اواخر سال گذشته با ایجاد شبکه تجارتت الکترونیک تعداد بسیار زیادی پرتال راه اندازی شد که تا زمانن تنظیم این متن، پرتال تجارت، پرتال طلا، پرتال فاینانس، پرتال لاکچری، پرتال ساعت، پرتال فیلم و پرتال آرشیتکت فعالیت خود را آغاز نموده و به امید خداوند متعال تا پایان سال ۱۳۹۶ تعداد این وبب سایتها به حدود ۵۰ پرتال خواهد رسید.همچنین این مؤسسات با طراحی و راهه اندازی برند “تشریفات تجاری ایران” خدمات بسیار وسیعی را در سطح وب ارائه داده که موضوعاتی نظیر ترانسفرر فرودگاهی، رزرو آنلاین خدمات بیزینس لانچ و فست ترک ترمینال خروجی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جایگاه CIP و VIP جزیره زیبای کیش، اجاره جت خصوصی و یا ارائه خدمات محافظظ شخصی را شامل می شود.