به گزارش اخبار برنج و به نقل از ستاره، حسن هاشمی روز یکشنبه در همایش روز جهانی غذا در سالن همایش صدا و سیما افزود: موضوع غذا صرفا به وزارت بهداشت مربوط نیست اگرچه طبق قانون ، ناظر این حوزه است و در مواردی نیز سازمان ملی استاندارد ، همکاری دارد.

وی ادامه داد: خوشحالم که در دوران ریاست جمهوری روحانی، همکاری خوبی بین دو دستگاه وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد شکل گرفته است ؛ البته وزارت صنعت ، جهاد کشاورزی و سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز نقش مهمی در این حوز دارند.

وی خاطرنشان کرد: نظارت وزارت بهداشت در سطح کشور مربوط به مواردی است که از مبادی قانونی، وارد کشور می شوند و مردم باید درباره این محصولات مطمئن باشند و به شایعات توجه نکنند اما مشکلات کم و بیش هست.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت ثابت کرده در مورد سلامت مردم طبق وظیفه قانونی، بدون رودربایستی عمل می کند و اهل مسامحه نیست اما مواردی هست که قاچاق در بازار پیدا می شود و آنها از دید ما و از حوزه مسئولیت ما خارج است اگرچه که مطالبه گری ما باید مداوم باشد.

وی ادامه داد: در شورای عالی سلامت امنیت با حضور ۹ عضو کابینه دولت در مورد مصرف نمک و شکر تصمیم گیری های خوبی شده است و درست است که ۱۰ درصد مصرف نمک را کم کردیم اما مصرف نسبت به استاندارد سازمان جهانی بهداشت زیاد است و بیش از دو برابر مصرف نمک داریم .

وزیر بهداشت اظهار داشت: مصرف نمک ایرانی ها، ۸۵ گرم در روز است که باید ۲۵ گرم را کاهش دهیم که این هدف را ظرف چهار سال آینده دنبال می کنیم.