به گزارش اخبار چای و به نقل از ایسنا، «عباس علیخانی» با اعلام این خبر افزود: این میزان گندم خریداری‌شده از ۸ هزار و ۳۰۰ هکتار گندم آبی و ۱۶ هزار و ۳۰۰ هکتار گندم دیم است.

وی اظهار کرد: در سال جاری این مدیریت با استفاده از فضاهای استاندارد ذخیره‌سازی و سیلوهای گندم ۵ مرکز خرید بخش دولتی و خصوصی به خرید و ذخیره‌سازی گندم اقدام کرده است.

علیخانی تصریح کرد: تاکنون میزان خرید شرکت شمس آذر ۱۹ هزار ۶۰۴ تُن، شرکت مغز گندم ۱۵ هزار ۱۰۰ تُن، اتحادیه تعاون روستایی قزوین ۶ هزار و ۶۶۴ تُن، شرکت آرد بهنان ۵۵۲۴ تُن و تعاونی پیمان کوهین یک هزار و ۱۳۲ تُن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: با توجه به افزایش سطح زیر کشت کلزا در اراضی کشاورزی این شهرستان و کاهش سطح زیر کشت گندم و نامناسب بودن نزولات جوی در سال زراعی جاری میزان خرید تضمینی امسال بیش‌ازحد پیش‌بینی‌شده بود.

علیخانی تصریح کرد: با نزدیک شدن به اتمام زمان خرید گندم تضمینی از کشاورزان، گندمکارانی که هنوز اقدام به برداشت محصول خود نکرده و یا هنوز محصول خود را تحویل نداده‌اند لازم است هر چه سریع‌تر نسبت به تحویل گندم به مراکز خرید تعیین‌شده اقدام کنند.