به گزارش اخبار برنج و به نقل از غلات نیوز، در پایلوت تحقیقاتی که بر روی این محصول به صورت آزمایشی انجام شده هیچ اثر منفی روی طعم و بافت نان مشاهده نشده در حالی که سبوس گندم رنگ نان را تیره می‌کند و حجم محصول را کاهش می‌دهد.
مدیر آرندی شرکت صنایع پروتئینی توس سویا  با اشاره به اینکه سبوس سویا یک فیبر طبیعی بوده و دارای خواص سلامت‌بخش است، درباره کاربرد این محصول در نان‌های سنتی گفت: این محصول به افزایش فیبر در نان‌های سنتی کمک می‌کند و از آنجا که به صورت فراوری شده تولید می‌شود، هم در مرحله قبل از تخمیر خمیر نان در واحدهای نانوایی و هم پس از تخمیر خمیر قابل استفاده خواهد بود. ضمن اینکه حجم و رنگ محصول نهایی را تغییر نمی‌دهد.

حیدری ادامه داد: نانوایان سنتی به دلیل اینکه چهار سال نرخ نگرفته‌اند و خرید این محصول برایشان مشمول هزینه است چندان استقبال نمی‌کنند.
مدیر آرندی شرکت صنایع پروتئینی توس سویا خاطرنشان کرد: برای اشاعه فرهنگ مصرف پودر سویا در صنعت نان باید از طریق شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در تولید محصول سبوس سویا هیچ‌گونه حمایتی از ما نشد، گفت: در خواست ما از مسئولین این است که از تولید ملی حمایت کنند. متأسفانه مسئولین به جای حمایت آن‌قدر سخت‌گیری و هزینه‌تراشی می‌کنند که ما از تولید منصرف خواهیم شد. برای تولید پودر سویا سرمایه سنگینی را متحمل شدیم که متأسفانه هنوز در بازار این هزینه برایمان جبران نشده است.

حیدری تصریح کرد: شرکت صنایع پروتئینی توس سویا در کنار تولید این محصول از سال ۸۲ به تولید آرد کامل سویا هم پرداخته است که در صنایع غذایی مختلف بسیار مورد استقبال قرار گرفت اما پس از اینکه کشور چین بازار ایران را با ارائه محصولات ارزان‌قیمت احاطه کرد، استقبال از آرد کامل سویا بسیار کاهش یافت و ما در طی آن دوران بسیار متضرر شدیم. متأسفانه بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی به جای یک محصول سلامت بخش به دنبال یک محصول با قیمت ارزان‌تر هستند.