به گزارش اخبار برنج و به نقل از ایسنا،«سیدحسن رضوی»  اظهار کرد: در پایان تیرماه امسال کار برداشت از سطح ۲۱۵۰ هکتاری از مزارع شهرستان سربیشه توسط ۱۴۰۰ نفر گندم‌کار به پایان رسید که طی آن، ۶۶۶۵ تن گندم تولید شد.

وی افزود: طی سال زراعی ۹۵-۹۶، ۲۳۰۰ هکتار از مزارع شهرستان سربیشه زیر کشت محصول استراتژیک گندم قرار گرفت که با توجه به خسارت سرمازدگی، سیل و تگرگ ۱۵۰ هکتار از مزارع دچار خسارت ۱۰۰ درصدی شد.

مدیر جهاد کشاورزی سربیشه با بیان این‌که ارقام ارک، آنفارم ۴، الوند، پیشگام، بک‌کراس، سیروان، روشن و محلی از مهم‌ترین ارقام گندم مورد کشت بود، تصریح کرد: مکانیزه بودن بیش از ۷۰ درصد عملیات کاشت، داشت و برداشت و استفاده از ارقام سازگار و پرمحصول با توجه به شرایط شوری آب و خاک، از مزایای کشت گندم در شهرستان سربیشه است.

رضوی خاطرنشان کرد: هم‌چنین توجه ویژه کشاورزان به تغذیه گیاه و مبارزه به موقع با آفات و علف‌های هرز مزارع از نقاط قوت کشت گندم در شهرستان سربیشه است.

وی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۷۰۰ تن گندم توسط سه مرکز خرید در شهرستان سربیشه خریداری و تحویل سیلو شده و میزان ۳۰۰ تن گندم نیز توسط کشاورزان به صورت مستقیم تحویل شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سربیشه یادآور شد: با توجه به کاهش منفی دما طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ فروردین‌ماه امسال تا منفی ۴.۲ درجه سانتی‌گراد در مرحله گلدهی گندم موجب خسارت کاهش عملکرد ۳۰ درصدی به مزارع گندم شد.