مهندس احمد پادیاب منطقه گیلان،با اشاره به وجود ده هزار هکتار اراضی باغی مشتمل بر درختان مثمر،حبوبات،صیفی‌جات و…در صومعه‌سرا،اظهار کرد:به منظور استفاده از تمامیت اراضی و بهره‌برداری بهینه از زمین‌های مرغوب شهرستان مدیریت جهاد کشاورزی صومعه‌سرا نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزشی در راستای ترویج کشت مخلوط ذرت خوراکی اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه صومعه‌سرا دارای اراضی جلگه‌ای است،افزود:با توجه به برگزاری کلاس‌های آموزشی کشاورزان به کشت مخلوط ذرت خوراکی(بلال)ترغیب شده‌اند.

پادیاب با بیان اینکه کشت محصولاتی نظیر بلال افزایش درآمد خانوار روستایی را در پی دارد،خاطرنشان کرد:در سال جاری کشاورزان ۵۰هکتار از اراضی خود را به صورت مجتمع و کشت مخلوط در لابه‌لای کشت محصولاتی چون هندوانه،خربزه و خیار به کشت ذرت اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه در هر هکتار به صورت میانگین هشت تُن ذرت به صورت دانه‌ای برداشت می‌شود،گفت:پس از اتمام برداشت محصول، برگ و ساقه محصول بلال به صورت کنساتره به تعلیف دام‌ها می‌رسد.

پادیاب با یادآوری اینکه صومعه‌سرا جزء شهرستان‌های پیشرو در کشت محصول ذرت خوراکی است،ادامه داد:کشت محصول ذرت در این شهرستان علاوه بر تامین نیاز داخلی به صورت بوداده به سایر شهرستان‌ها و استان‌هایی نظیر اردبیل عرضه می‌شود که خود موجب درآمد و ایجاد اشتغال به صورت موقت برای جوانان در روستاها می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا در پایان با اشاره به آغاز برداشت ذرت خوراکی در صومعه‌سرا تصریح کرد:تمام تلاشمان حداکثر استفاده از حداقل امکانات در شهرستان است.کشت محصولات کشاورزی و باغی راهکاری برای تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها است.