به گزارش اخبار برنج و به نقل از غلات نیوز، رئیس هیأت مدیره استیف بیان کرد: زمینه فعالیت شرکت، طراحی و ساخت ماشین‌آلات انتقال مواد در کارخانه‌های آردسازی است که به دو صورت عمودی و افقی انجام می‌شود. در واقع پروسه واردات گندم به کارخانه و خروج آرد از محل کارخانه با ماشین‌آلات انتقال مواد انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت استیف نماینده یک شرکت فرانسوی است که تا قبل از برجام، مجوز فعالیت در ایران را به صورت مستقیم نداشت و به روش غیرمستقیم از طریق سایر شرکت‌ها با کارخانه‌های آردسازی فعالیت می‌کرد. پس از برجام، نمایندگی این کمپانی به صورت مستقیم در ایران راه‌اندازی شد و در حال حاضر یک کارخانه در ایران تحت نظارت کمپانی فرانسه احداث گردیده و تحت لیسانس استیف فرانسه ۸۰ درصد از ماشین‌آلات در ایران تولید می‌شود و ۲۰ درصد از تجهیزات و ماشین‌آلات وارداتی از کشورهای انگلستان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا وارد می‌شود.

قلم‌چی به مشکلات و چالش‌های پیش روی شرکت استیف اشاره نمود و گفت: یکی از مشکلات ما بحث نرخ ارزی است که متأسفانه در این خصوص در ایران ثباتی وجود ندارد و نوسانات نرخ ارز بر هزینه‌های قطعات وارداتی ما اثر مستقیم می‌گذارد و پذیرش این هزینه برای کارخانه‌های آردسازی ما چندان توجیه‌پذیر نیست و خیلی زیر بار این مسأله نمی‌روند.
وی ادامه داد: ضمن اینکه بسیاری از کارخانه‌های آرد کشور در حال حاضر از برندهای ترک استقبال می‌کنند که متأسفانه برندهای ترکیه‌ای با پایین آوردن کیفیت و ارائه اجناس چینی به اسم ترک، بازار را از بین برده‌اند. به همین خاطر توجیه آردسازانی که هنوز با سیستم سنتی در کشور کار می‌کنند برای تأمین قطعات با کیفیت بالا، اندکی سخت است اما خوشبختانه آردسازان جوان اغلب از تکنولوژی استیف استقبال می‌کنند.